CL03C5R1CA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C5R1CA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.1PF 25V C0G/NP0 0201
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Width :
304.8μm
Lead Free :
Lead Free
Thickness :
330.2μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
CL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
300μm
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Length :
600μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
5.1pF
Height :
300μm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
CL03C5R1CA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C5R1CA3GNNC
CL 5.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C5R1CA3GNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL03C5R1CA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V