CL03C4R7BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C4R7BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 0201
Packaging :
Cut Tape (CT)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
330.2μm
Series :
CL
Width :
0.3mm
Case Code (Metric) :
Length :
0.6mm
Radiation Hardening :
No
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
C0G
Pbfree Code :
2
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Case Code (Imperial) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.1pF
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Capacitance :
4.7pF