CL03C4R3CA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C4R3CA3GNNH
Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0201
Length :
600μm
Negative Tolerance :
5.81%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
304.8μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
4.3pF
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Positive Tolerance :
5.81%