CL03C470JA3NNNC
Mfr.Part #
CL03C470JA3NNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
47pF
Series :
CL
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Published :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
CL03C470JA3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C470JA3NNNC
CL 47pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)