CL03C3R9CA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C3R9CA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
3.9pF
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
EAR99
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±0.25pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
C0G
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
0.6mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Width :
0.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
CL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
HTS Code :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CL03C3R9CA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C3R9CA3GNNC
CL 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C3R9CA3GNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL03C3R9CA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V