CL03C3R9BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C3R9BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.9PF 25V C0G/NP0 0201
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
Height :
300μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3.9pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount
Tolerance :
±0.1pF
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
C0G
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Depth :
300μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Series :
CL
CERAMIC CAPACITOR
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Radiation Hardening :
No
Dielectric :
C0G
Datasheets
CL03C3R9BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C3R9BA3GNNC
CL 3.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C3R9BA3GNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL03C3R9BA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V