CL03C3R6CA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C3R6CA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.6PF 25V C0G/NP0 0201
Stock
99
In Stock :
99
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
CL
Length :
0.6mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Packaging :
Cut Tape (CT)
Width :
0.3mm
Capacitance :
3.6pF
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Multilayer :
Height :
0.3mm