CL03C3R3CA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C3R3CA3GNNH
Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Width :
304.8μm
Thickness :
330.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
2
Radiation Hardening :
No
Length :
600μm
Package / Case :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Multilayer :
yes
Negative Tolerance :
7.58%
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Positive Tolerance :
7.58%
Capacitance :
3.3pF