CL03C3R3BA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C3R3BA3GNNH
Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0201
330.2μm
Negative Tolerance :
3.03%
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
Positive Tolerance :
3.03%
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
3.3pF
Length :
600μm
Width :
304.8μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C