CL03C3R3BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C3R3BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 25V C0G/NP0 0201
EAR99
Depth :
300μm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
25V
Multilayer :
yes
Series :
CL
Tolerance :
±0.1pF
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
3.3pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Case Code (Metric) :
yes
Case Code (Imperial) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Length :
0.6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CL03C3R3BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C3R3BA3GNNC
CL 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C3R3BA3GNNC Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
CL03C3R3BA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V