CL03C330JB3NNNC
Mfr.Part #
CL03C330JB3NNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0201
yes
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
33pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric :
C0G
Series :
CL
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CL03C330JB3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C330JB3NNNC
CL 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C330JB3NNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 50V.
CL03C330JB3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V