CL03C330JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C330JA3ANNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
330.2μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
33pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Radiation Hardening :
No
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Series :
CL
Multilayer :
yes
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Width :
0.3mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Depth :
300μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
300μm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
0.6mm
Datasheets
CL03C330JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C330JA3ANNC
CL 33pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C330JA3ANNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL03C330JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V