CL03C2R7BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C2R7BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2.7PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
EAR99
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.3mm
Case Code (Metric) :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
2.7pF
Case Code (Imperial) :
Height :
CERAMIC CAPACITOR
Published :
Length :
0.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C