CL03C2R2CA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C2R2CA3GNNC
Description
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0201
Case Code (Imperial) :
0201
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
0.6mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Tin
Capacitance :
2.2pF
Case Code (Metric) :
0603
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Datasheets
CL03C2R2CA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C2R2CA3GNNC
CL 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C2R2CA3GNNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
CL03C2R2CA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V