CL03C2R2BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C2R2BA3GNNC
Description
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
15 Weeks
Published :
Packaging :
Cut Tape (CT)
C0G NP0
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Capacitance :
2.2pF
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CL03C2R2BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C2R2BA3GNNC
CL 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C2R2BA3GNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL03C2R2BA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V