CL03C270JA3NNNC
Mfr.Part #
CL03C270JA3NNNC
Description
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0201
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
27pF
Case Code (Imperial) :
0201
Published :
2008
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
CL03C270JA3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C270JA3NNNC
CL 27pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C270JA3NNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL03C270JA3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V