CL03C270JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C270JA3ANNC
Description
CAP CER 27PF 25V C0G/NP0 0201
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±5%
Width :
0.3mm
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
10 Weeks
Capacitance :
27pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL03C270JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C270JA3ANNC
CL 27pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C270JA3ANNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
CL03C270JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V