CL03C220GA3GNNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL03C220GA3GNNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
18 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
22pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Length :
0.6mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Depth :
300μm
HTS Code :
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Multilayer :
yes
Thickness :
330.2μm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Case Code (Metric) :
Series :
CL
Height :
300μm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±2%
Temperature Characteristics Code :
C0G
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Width :
0.3mm
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Datasheets
CL03C220GA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C220GA3GNNC
CL 22pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)