CL03C1R8BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C1R8BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.8PF 25V C0G/NP0 0201
Packaging :
Cut Tape (CT)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
300μm
Lead Free :
Lead Free
Series :
CL
C0G
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
1.8pF
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.3mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
HTS Code :
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm