CL03C1R5CA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C1R5CA3GNNH
Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201
Packaging :
Tape and Reel
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
16.67%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Negative Tolerance :
16.67%
Capacitance :
1.5pF
Length :
600μm
Width :
304.8μm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Package / Case :
Max Operating Temperature :
125°C
C0G
Min Operating Temperature :
-55°C