CL03C1R1BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C1R1BA3GNNC
Description
CAP CER 1.1PF 25V C0G/NP0 0201
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
1.1pF
Tolerance :
±0.1pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
609.6μm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
CL03C1R1BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C1R1BA3GNNC
CL 1.1pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C1R1BA3GNNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
CL03C1R1BA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V