CL03C180JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C180JA3ANNC
Description
CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
No
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Width :
0.3mm
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL03C180JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C180JA3ANNC
CL 18pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C180JA3ANNC Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 25V, it is capable of operating.
CL03C180JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V