CL03C160GA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C160GA3GNNC
Description
CAP CER 16PF 25V C0G/NP0 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
16pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Length :
0.6mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
25V
Width :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CL03C160GA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C160GA3GNNC
CL 16pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)