CL03C150JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C150JA3ANNC
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
Length :
0.6mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
0.3mm
2
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Characteristics Code :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
CL03C150JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C150JA3ANNC
CL 15pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C150JA3ANNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
CL03C150JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V