CL03C150GA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C150GA3GNNC
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0201
C0G NP0
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Height :
300μm
Depth :
300μm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
15pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Voltage - Rated DC :
25V
Length :
0.6mm
Datasheets
CL03C150GA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C150GA3GNNC
CL 15pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C150GA3GNNC Overview
Programs on this device are of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 25V Volts DC - Rated DC.
CL03C150GA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V