CL03C130GA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C130GA3GNNC
Description
CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
13pF
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
0.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Cut Tape (CT)
Dielectric :
C0G
Case Code (Imperial) :
Published :
Width :
0.3mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±2%
Datasheets
CL03C130GA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C130GA3GNNC
CL 13pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C130GA3GNNC Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 25V - Rated DC.
CL03C130GA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V