CL03C120JA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C120JA3GNNH
Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
12pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
CL03C120JA3GNNH
Samsung Electro-Mechanics CL03C120JA3GNNH
CL 12pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C120JA3GNNH Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL03C120JA3GNNH Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V