CL03C120JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C120JA3ANNC
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201
Tolerance :
±5%
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
CL
Length :
0.6mm
yes
Width :
0.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
12pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
yes
Custom Capabilities :
Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
Case Code (Metric) :
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
HTS Code :
Datasheets
CL03C120JA3ANNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C120JA3ANNC
CL 12pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C120JA3ANNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL03C120JA3ANNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V