CL03C120GA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C120GA3GNNC
Description
CAP CER 12PF 25V C0G/NP0 0201
HTS Code :
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Length :
0.6mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
12pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
CL03C120GA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C120GA3GNNC
CL 12pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C120GA3GNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL03C120GA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V