CL03C110JA3GNNH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CL03C110JA3GNNH
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 11PF 25V NP0 0201
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
11pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
300μm
Depth :
300μm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e3
Published :
Mount :
Surface Mount
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Thickness :
330.2μm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Number of Terminations :
2
Dielectric :
C0G
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
CL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL03C110JA3GNNH
Samsung Electro-Mechanics CL03C110JA3GNNH
CL 11pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C110JA3GNNH Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 25V, it can operate.
CL03C110JA3GNNH Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V