CL03C110JA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C110JA3GNNC
Description
CAP CER 11PF 25V C0G/NP0 0201
Length :
0.6mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
0.3mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
11pF
yes
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Case Code (Metric) :
Datasheets
CL03C110JA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C110JA3GNNC
CL 11pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C110JA3GNNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 25V.
CL03C110JA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V