CL03C110GA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C110GA3GNNC
Description
CAP CER 11PF 25V C0G/NP0 0201
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
11pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Cut Tape (CT)
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Packing Method :
TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Width :
0.3mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
CL03C110GA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C110GA3GNNC
CL 11pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C110GA3GNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL03C110GA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V