CL03C101JB3NNNC
Mfr.Part #
CL03C101JB3NNNC
Description
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
yes
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Published :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
CERAMIC CAPACITOR
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±5%
Capacitance :
100pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm