CL03C101JA3ANNC
Mfr.Part #
CL03C101JA3ANNC
Description
CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0201
Stock
220
In Stock :
220
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Width :
0.3mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Length :
0.6mm
EAR99
Case Code (Metric) :
0603
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Tolerance :
±5%