CL03C100JA3GNNH
Mfr.Part #
CL03C100JA3GNNH
Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0201
Tolerance :
±5%
Capacitance :
10pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Width :
0.3mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
0.6mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
330.2μm
Datasheets
CL03C100JA3GNNH
Samsung Electro-Mechanics CL03C100JA3GNNH
CL 10pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C100JA3GNNH Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL03C100JA3GNNH Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V