CL03C100JA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C100JA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 25V C0G/NP0 0201
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10pF
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated DC :
25V
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Lead Free :
Lead Free
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Length :
0.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Series :
CL
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
300μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
330.2μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
0.3mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Published :
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
CL03C100JA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C100JA3GNNC
CL 10pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)