CL03C0R9BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C0R9BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.9PF 25V C0G/NP0 0201
Voltage - Rated DC :
25V
300μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packaging :
Cut Tape (CT)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.9pF
330.2μm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Series :
CL
yes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Published :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
HTS Code :
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Datasheets
CL03C0R9BA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C0R9BA3GNNC
CL 0.9pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03C0R9BA3GNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 25V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL03C0R9BA3GNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V