CL03C0R6BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C0R6BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.6PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Surface Mount
Series :
CL
Tolerance :
±0.1pF
Depth :
300μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
0.6pF
Voltage - Rated DC :
25V
No
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Lead Free :
Lead Free
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm