CL03C0R5CA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C0R5CA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Width :
0.3mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
CL
CERAMIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
0.6mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height :
0.3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitance :
0.5pF
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Published :
Number of Terminations :
2
Datasheets
CL03C0R5CA3GNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03C0R5CA3GNNC
CL 0.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)