CL03C0R3BA3GNNC
Mfr.Part #
CL03C0R3BA3GNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.3PF 25V C0G/NP0 0201
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Published :
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Capacitance :
0.3pF