CL03B561KO3NNNC
Mfr.Part #
CL03B561KO3NNNC
Description
CAP CER 560PF 16V X7R 0201
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated DC :
16V
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Dielectric Material :
Ceramic
Series :
CL
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
0.6mm
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Published :
Width :
0.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CL03B561KO3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03B561KO3NNNC
CL 560pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)