CL03B472KQ3NNNC
Mfr.Part #
CL03B472KQ3NNNC
Description
CAP CER 4700PF 6.3V X7R 0201
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
4700pF
0201 (0603 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Length :
0.6mm
Voltage - Rated DC :
6.3V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Width :
0.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Ceramic
Datasheets
CL03B472KQ3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03B472KQ3NNNC
CL 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03B472KQ3NNNC Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 6.3V, it is capable of operating.
CL03B472KQ3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 6.3V