CL03B472KP3NNNC
Mfr.Part #
CL03B472KP3NNNC
Description
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201
Width :
0.3mm
HTS Code :
Length :
0.6mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
EAR99
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CL03B472KP3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03B472KP3NNNC
CL 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03B472KP3NNNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.Powered by voltage of 10V, it can be operated with a voltage of rated DC.
CL03B472KP3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V