CL03B102JA3NNNC
Mfr.Part #
CL03B102JA3NNNC
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Capacitance :
1000pF
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.013 0.33mm
Tolerance :
±5%
Published :
Temperature Characteristics Code :
X7R
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Thickness :
330.2μm
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
CL03B102JA3NNNC
Samsung Electro-Mechanics CL03B102JA3NNNC
CL 1000pF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
CL03B102JA3NNNC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
CL03B102JA3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V