CK05BX822KTR1
Mfr.Part #
CK05BX822KTR1
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Reference Standard :
MIL-C-11015
X7R
Mount :
BX
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Published :
Package / Case :
Radial
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Capacitance :
8.2nF
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Length :
4.83mm
Lead Pitch :
5.08mm
Size Code :
Depth :
2.29mm