CIR00A-32A-22S-F80
Mfr.Part #
CIR00A-32A-22S-F80
Description
CONN RCPT FMALE 22P SILVER CRIMP
Voltage - Rated :
500VAC 700VDC
Mount :
Flanges, Panel
Current Rating :
150A
Shell Size - Insert :
32-A22
Number of Positions :
22
Current Rating (Amps) :
13A 150A
Bayonet Lock
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mounting Feature :
Flange
RoHS :
Non-Compliant
Termination :
Crimp
Olive Drab Cadmium
Published :
Package :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage Rating :
500VAC, 700VDC
Shell Size, MIL :
Contact Plating :
Silver
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Color :
Olive Drab
Max Operating Temperature :
125°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Shielding :
Datasheets
CIR00A-32A-22S-F80
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 22 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock