CIM21U601NE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIM21U601NE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Case Code (Metric) :
DC Resistance (DCR) (Max) :
300mOhm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Impedance :
600Ohm
Number of Lines :
1
Current Rating :
400mA
Length :
2.0066mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height (Max) :
0.043 1.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
CIM21
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
1.2446mm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating (Max) :
500mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.0922mm
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Impedance @ Frequency :
600Ohms @ 100MHz
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
CIM21U601NE
Samsung Electro-Mechanics CIM21U601NE
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN