CIH05T1N8CNC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CIH05T1N8CNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Description
FIXED IND 1.8NH 300MA 140MOHM SM
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Width :
508μm
Inductance :
1.8 nH
Test Frequency :
100MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
300mA
Package / Case :
Length :
990.6μm
Frequency - Self Resonant :
6GHz
DC Resistance (DCR) - Parallel :
140mOhm
Datasheets
CIH05T1N8CNC
Samsung Electro-Mechanics CIH05T1N8CNC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD