CIH03Q5N6SNC
Mfr.Part #
CIH03Q5N6SNC
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 5.6NH 210MA 470MOHM SM
Fixed Inductors
Q @ Freq :
13 @ 500MHz
Current Rating :
210mA
Rated Current-Max :
0.21A
Core Material :
Ceramic
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Digi-Reel®
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Packing Method :
Tape, Paper
Mount :
Surface Mount
Series :
CIH03Q
DC Resistance (DCR) :
470mOhm Max
Construction :
Chip
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Multilayer
Tolerance :
±0.3nH
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
13
Shielding :
Unshielded
Test Frequency :
500MHz
Published :
Case Code (Metric) :
Inductance Frequency - Test :
500MHz
Inductance :
5.6nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
CIH03Q5N6SNC
Samsung Electro-Mechanics CIH03Q5N6SNC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD