CIG22L3R3MNE
Mfr.Part #
CIG22L3R3MNE
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 1.2A 100MOHM SMD
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Multilayer
Length :
2.4892mm
Published :
Test Frequency :
1MHz
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Series :
CIG22L
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
1.2A
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max DC Current :
1.2A
DC Resistance (DCR) :
100MOhm
Width :
2.0066mm
Inductance :
3.3μH
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Height :
1mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Depth :
2.2mm
Shielding :
Shielded
Core Material :
Ferrite
Current Rating :
1.2A
Package / Case :
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Datasheets
CIG22L3R3MNE
Samsung Electro-Mechanics CIG22L3R3MNE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD